Erkekler Dile Gelirse


Erkekçe kitabının en farklı yönlerinden biri, yazarın bayanların ve erkeklerin birbirinden farklı olduklarını vurgulanması ve ortak ilişkilerinin gelişmesine ilişkili olarak temel duygusal ve ruhsal vasıfların varlığının net bir biçimde ortaya konulması.

erkekler-dile-gelirse

Erkekler ve bayanlar arasındaki farklar öylesine etkili ve derinlikte açıklanıyor ki, kitap sona erdiğinde bayanların neden bir takım erkekleri seçtiği ve öbürlerini istemediği, ilişkilerin ciddi bir anında niye belli bir tarzda davrandığı buna benzer konular gibi garip bir biçimde netlik kazanıyor olması.

Erkekler aşksız bir , nikahsız olarak çocuk mu isterler?

Erkekler için “Aşksız bir ilişki, nikahsız olarak çocuk isterler” yakıştırması yapılsa da, erkekler de etten kemikten yapılmış, duyguları ve hisleri olan canlılardır. Erkekler genel olarak bayanlar için büyük jestler veya sürprizler yapmayı bir türlü beceremeseler de, bayanın sorumluluğunu alma bilincine sahiptirler ve bayanın hayatını kolaylaştırmak ellerinden geleni yaparlar. Bayanın sevgisinden, bağlılığı ve sadakatinden emin olmak isteyen erkekler, partnerleri açısından takdir edilmek, onaylanmak, güvenilmek, sevilmek ve kendilerine gereksinim duyulduğunu farkına varmak isterler. Sahiplenme hissi olan her yakınında olduğu kadının gözünden beğenilmek ve kendisine hayran olunduğunu görmek isterse ama esas erkekler beraber oldukları bayanın sevinçli olmasını ve sevinçli olduğunu göstermesini beklerler.

Erkekler bunları karşı tarafta göremedikleri vakit, aynı bayanlar da olduğu gibi mutsuzluğa gidebilirler. Alaka görmek ve göstermek hem bir erkek hem bir de için başlı başına bir gereksinimdir. Bu ihtiyaçların giderilmediğini gören veya hisseden kadın ve erkek kendini dışa itilmiş, yalnız ve mutsuz hissetmeleri muhtemeldir.

İlişkilere göre, erkekçe düşünceler

Erkek aşkına sahip çıkar, sözünün arkasındadır, hiçbir zaman sulu gözlü olmazlar, yalan asla yoktur, güçlüdür, kendine güveni tamdır, dürüsttür, boyun eğmez, hayata karşı savaşmayı sever, evin reisidir, çalışkandır, merttir, ana kuzusu asla değildir, yakışıklıdır, çekicidir, hiçbir şeyden korkmaz, her an öndedir, liderdir, baştadır, adam gibi adamdır sözüne layıktır.

Yani erkek dediğin aslına bakarsanız harika bir canlıdır. Acaba üzerinde durulmadan, peşin yargılarla kabullenildiği ve buna benzer gibi midir erkekler. Bu meselenin cevabını tüm ayrıntılarıyla merak edenler için “ERKEKÇE” kitabının okunması olduğunu bilmelisiniz.

Kitabın Yazarı : Psikoterapist Cem Keçe
Kitabın Adı : ERKEKÇE

Bir önceki yazımız olan Yeni Evlilere Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde Dekorasyon, evlilik ve yeni evli hakkında bilgiler verilmektedir.

Erkekler Dile Gelirse ile Benzer Yazılar:

Aradığınız Bunların İçinde Olabilir

23 Aralık 2013 Saat : 9:22
Facebook Twitter

Erkekler Dile Gelirse Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
Sağlık Köşesi
Yemek Tarifleri
Erkekçe
Resimlerin Dili
Aralık 2017
P S Ç P C C P
« Oca    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategoriler

Çok Okunanlar

Facebook Hayran Sayfası

Devamını oku:
İşitme Engelliler için Konuşmaya Geçiş

İşitme Engelliler için Konuşmaya Geçiş Eğitimleri Burada yazılan yöntemler ses çıkarabilen işitme engelliler içindir. Çıkarılabilen sesi yönlendirerek konuşmaya geçiş sağlanmaya...

Çocuk Yapmaya Karar Vermek

Hamile kalma planları yapmadan önce üstünde ciddi bir biçimde durulması gerek olan bir süreçtir. Çocuk yapmaya karar verdikten sonra dikkat...

Şiirlerin Rengi – Tuba Küçük

Sen renklerin şiirini yazarsın, Ben sesinin rengini yazarım Tuba Küçük

Kapat