Paslı Çivi Batınca Ne Yapılmalıdır?


Genellikle sıcak ilkbahar, yaz aylarının gelmesiyle beraber çabuk bir biçimde inşaat çalışmaları hemen her yerde başlar duruma gelir. İnşaat çevresinde dolaşırken ayağımıza paslı bir çivinin batması halinde neler yapmamız gerektiğini biliyormuyuz? Bunu bu yazı dizimizde sizlere ayağa paslı bir cisim batması vaziyetin de yapmamız gerekenleri anlatacağız.

http://www.kristalkalp.com/pasli-civi-batinca-ne-yapilmalidir.html

Ayağımıza halinde yapmamız gerekenler

  • İlk önce ayağınızı çividen kurtarmaya bakın
  • Şayet karşıdan karşıya geçtiyse ve çıkarılması mümkün değilse çıkarmaya uğraşıp yarayı zedelemeyin en yakın sağlıklı kuruluşuna gitmenizde fayda vardır.
  • Çiviyi çıkardığımızı var sayarsak, bilindiği üzere paslı maddelerin vücuda teması sonucu kanımız zehirlenip olabiliriz. Tetanozdan kurtulmak göre çivinin girdiği kısımından kan akıtmaya itina gösterin. Kanla mikrop dışarı atılacaktır.
  • Kan yeterince akıttıktan hemen sonra en yakın sağlıklı kuruluşuna gidip bir adet tetanoz iğnesi yaptırınız.
  • Sağlıklı kuruluşunda yaraya pansuman yaptırarak yaranızın hijyen kalmasını sağlayınız.

Bu yaptıklarınızdan hemen sonra gerisi Allah’a emanet tez zamanda sağlığınıza kavuşmanızı temenni ederiz. Ayağa paslı çivi batması kritik sağlık sıkıntıları aralarında yer aldığından bu durumu kulak ardı etmek yerine ilk olarak bir sağlık kuruluşuna gitmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Kışa Hazırlık Kalbinizi Koruyun başlıklı makalemizde kalp, kalp damar ve kalp krizi riski hakkında bilgiler verilmektedir.

Paslı Çivi Batınca Ne Yapılmalıdır? ile Benzer Yazılar:

Aradığınız Bunların İçinde Olabilir

Facebook Twitter

Paslı Çivi Batınca Ne Yapılmalıdır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
Sağlık Köşesi
Yemek Tarifleri
Erkekçe
Resimlerin Dili
Kasım 2017
P S Ç P C C P
« Oca    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kategoriler

Çok Okunanlar

Facebook Hayran Sayfası

Devamını oku:
Oruç Tutarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Oruç Tutarken Nelere Dikkat Etmeliyiz Oruc tutan bir kimse söz ve davranışlarına nicin dikkat etmesi gerekir? Oruc, Allah'ın hoşnutluğunu kazanmak...

Düşünce Gücüyle Soğuğu Yeniyor

Buz İçerisinde En Fazla Kalma "Buz Adam" lakaplı 52 yaşındaki Hollandalı rekor üzerine rekor kırıyor. Win Hof, 52 yaşında bir...

Uzaktan Bilinç Kontrolü

Çağımızda insan bilincini uzak noktalardan kontrol altına almak maksatıyla, bir hayli devlette bütçeler oluşturularak emekler harcanıyor. Bizlerin 5 hissimizi kontrol...

Kapat